کوثر ولایت
 
 
جستجو << < دی 1395 > >>
شن یک دو سه چهار پنج جم
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


کاربران آنلاین
  • اقای تنها...
  • ابراهيمي
  • وجیهه السادات بدری
 سر کلاس نشسته بودیم که دوستم با ظاهری برافروخته در کلاس راباز کرد ونشست هرکسی چیزی می گفت نفسش که جا آمد گفت: بچه ها من امروز به یک خانم بد حجاب تذکر دادم وحرف زشتی شنیدم به طور کل به هم ریخته بود اما می خندید ومی گفت بچه ها شما هم سعی کنید فحش بخورید. مثل اینکه کمی هم ترسیده بود گفت :یعنی قانونی وجود ندارد که از کسی که امر به معروف می کند حمایت کند .با ورود استاد به کلاس بحث ما نیمه کاره ماند اما دوباره اواسط کلاس بحث مطرح شد استاد  هم که سرش درد می کرد برای این مباحث قرار شد کتابی را برای ما بیاورد از وقتی کتاب به دستم رسیده فکر کردم بهتر است مطالبش را برای وبلاگ هم استفاده کنم یکی از قوانینی که به نظر  من جالب آمد این بود:

هر گاه به فردی که در مقام اجرای امر به معروف ونهی از منکر موضوع این قانون اقدام می کند,آسیب جسمی یا جانی وارد شود؛ حسب مورد آسیب جسمی وجانی مزبور منطبق با قانون جامع خدمات رسانی به ایثار گران مصوب1391/10/2مجمع تشخیص مصلحت نظام وآیین نامه اجرائی آن احراز وتیین می شود.

تبصره- احراز شهادت یا جانبازی با پیشنهاد کمیته کشوری متشکل از نمایندگان : قوه قضائیه نیروی انتظامی , سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد با تشخیص دادگاه صلاحیت دار صورت می گیرد.

منبع کتاب قانون حمایت از آمران به معروف وناهیان از منکرودستورالعمل اجرائی,ستادامربه معروف ونهی از منکر

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: روایت های آندو  لینک ثابت
[سه شنبه 1395-10-07] [ 01:34:00 ب.ظ ]

مثل هر روز خسته از دانشگاه بر می گشتم و توی پیاده روی شلوغی که سوسوی چراغ های تبلیغاتی مغازه هاش چشم عابر ها رو خیره می کرد با صلابت و سر بلند بدون توجه به افرادی که از کنارم رد می شدند به سمت خونه می رفتم که یکدفعه پیاده روی شلوغ در نقطه ای کچل شد و حس ششمم بهم گفت یکی داره نگاهت می کنه. چشام رو چرخوندم و نگاهم گره خورد به نگاه دختر خانمی که حسابی بزک کرده بود و حجاب مناسبی نداشت و روسریش رو شل کرده بود و دنبال نگاهی می گشت که نگاهش کنه.

نمیدونم چی شد یاد حدیث پیامبر(ص) افتادم که فرمودند: «اگر کسی برسد به ناموس مردمی که در کوچه رد می شود به حرمت حرف خداچشمش را زمین بگذارد، خداوند به آنچه در کره ی زمین خلق کرده است،به ملائک می گوید برایش ثواب بنویسند» افتادم و چشمام رو ازش برداشتم و خیره کردم به سنگ فرش پیاده رو. به چند قدمی دختر بدحجاب که رسیدم و دوباره چشمام رو بالا گرفتم و چشمام رو به نقطه ای دور خیره کردم ولی با گوشه چشمام حواسم بهش بود که متوجه شدم تند تند داره موهاش رو میده عقب و روسریش رو سفت می کنه…

فهمیدم ناخواسته با حفظ نگاهم باعث شده بودم اون دختر بد حجاب متوجه اشتباهش بشه و حجابش رو درست کنه. امر به معروف حتماً نباید زبانی باشه بلکه با اعمال و رفتارمون هم میتونیم امر به معروف کنیم

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: فرهنگی  لینک ثابت
 [ 01:05:00 ب.ظ ]
 
   
 
نوروز 97