دل در بند اسارت گفت تو من را رها کن 

عقل از سرت پریده مهرش ز غم جدا کن

تنم ز درد دوری گریان و بی توان است

گر تو نمی پسندی تغیرش دل مبتلا کن

ما را دو جرعه حبش سرگشته کرد حلاوت

دیگر چه می توان گفت محبتی به پا کن

از نور آفرینش در ضوء آن دو چشمش

گویا به حرمتش جو سر نگه در بر خدا کن

هر دم باورم نیست زین کین کودک درونم

میان دشت حسرت باز هم تو خدا خدا کن

کلیدواژه ها: خدا, شعر
   دوشنبه 11 تیر 13972 نظر »

دل به دریا باختم، ندانسته با خروشش آشنایم کرد.

 به دنبال صحرا رفتم، او هم از گداختگی، بر دلم نقش انداخت.

 ناگهان ابری پر بهار، شاباش ریزان از دنیای چشمانم گذر کرد و آوای جنون سر داد بر ضمیر ناخودآگاهم.

 خواستم ارتباط گیرم که زمین شکوه کرد از چهار پایی که همه کسش بود.

 با ناله های از روی عجب، گردن کشان گفت:

_ تو از چه نالانی? بیا خود را به آغوش من سپار تا آرام گیری.

 قلبم از پیشنهادش به تنش افتاد، گام هایم می لرزید؛ لبانم به حرمت خیر الرازقین تبسم بست و درونم جاری شد به ذکر یا مقلب القلوب. 

بار الها چو طنین بستی مرا به ضوء ایزدی و در دریای نگاه الهام بخش رها کردی من به تمنای تو دلداده ام و با بلوای کنون ساخته ام.

 لب ساحل نگار، باز خود را باخته ام لبیک گویان بر کعبه مقصود طنین انداخت.

   سه شنبه 5 تیر 1397نظر دهید »

تو بلندترین قله افتخاری که هر کس دوست دارد بر بلندای تو پرواز کند.

 تو با آن غرور سر به فلک کشیده، الهام بخش معجزه ای که هر دم دل بر نگاه تو حیران مانده و پا به پای تو ندای آزادی سر می دهد.

 ماندن و بودن در کنارت را به جان می خرد و تنها قرعه روز گار عظمت و استواری لبخندت را که به یادگار تحفه قلب نمود.

 بار الها، شکر که نگار نازنین لبریز از سکوت معنا را عرضه دریای جنون نمودی، به نگار دریای جنون سپردی و بر شالیزار سبز چشمانش تاختی تا به دنیای عرفان و حاجت رو اندازی.

کلیدواژه ها: غرور, قله افتخار
   یکشنبه 3 تیر 1397نظر دهید »

گاهی در پیچ و خم گزیستن، آن قدر خود را تنها می یابی که هیچ شانه ای را شایسته سر برنهادن نمی یابی تا خلوت دل را در عرصه درماندگی وجود یاری رسانی و هوای غم زده دل را چاره نمایی تا به آرمان نگاه پروانه وار گره زنی.

کجاست بانی تمام حیات که با یک جرقه، باغ نگاه را سرزنده کند و حامی طوفان خستگی باشد و تکیه گاه دریای نا آرام باشد تا جزر و مد ساحل را، نم باران دل داده کند و به زلف گیسوان باد تحفه دهد و باران شوق را بر سرزمین مادری ببارد.

برشالیزار سبز چشمانت هدیه کند و بنازد حرمت گیسوان لرزان، در هوای ناب محمدی.

لب را به حرمت یا زهرا گفتن وجود، لبیک گوید و بر کعبه مقصود روانه کند.

ای دریا خروش من، در مقابل جزر تو چیزی جز فریاد بی صدا نیست.

طنین شاعرانه، و حس آتشفشان لبریز از دل تنگی، مرا به خود می خواند.

  لبخند شکوفه معصوم، باغچه دل را به عهد خود استوار می کند،

 ببار و خود را نباز.

   جمعه 1 تیر 1397نظر دهید »

چندی پیش با خود مباحثه می کردم که چه چیز در حیات انسان از او احساس می سازد. چه عاملی بعث از حس درون نشات می گیرد.  در این فکر بودم که از کنارم کودکی گذر کرد؛ در حالی که کودکانه با نگاه شیطنت آمیز از مادرش پرسید: _ مامان چرا ما باید هر لحظه جواب بدهیم به بابام. مامان گفت: _ وقتی بزرگ شدی تازه می فهمی. تعجب کردم این چه طور جواب دادن است. آیا پرسش و پاسخ مادر و فرزند حکمتی بود یا فرصتی به اندیشه درون؟  کاش نادانسته ها به یقین تبدیل می شد. تمنای دل، لبریز از عرفان حقیقت. خسته شدم از ریا، نفرت، دروغ و افکار بی معنا. کاش می شد هوای غمزده دل را معنا کرد و بر شالیزار سبز چشمانت تاخت و تا ابد روانه شد به سوی دنیای لبریز دل تنگی.  چگونه به دستان حامی زندگی ام تکیه کنم در حالی که تردید در نگاهم موج می زند.  چگونه به موج شناور شده شک، می توان اعتماد کرد. چرا باختم به حس غریبی، واقف در اسرار هستی .

   چهارشنبه 30 خرداد 1397نظر دهید »

گاهی خیلی لذت بخش که طرف ‌ مقابلت احساس ناب از خودش نشان بدهد و دنیای چشمانت را به رنگین کمان آسمان تحفه دهد و برای چند لحظه کوتاه هم که شده، لبخند را روی لب های شما مهمان کند. از حیا و نجابت گرفته تا وقار و متانت.  چرا گاهی خودمان را فراموش می کنیم و به دست باد می سپاریم، که هر دم جسم و روح لطیفمان را به فنا می سپارد. مگر چند سال مهمان این دنیای دل سپرده ایم. مگر چند ماه یا لحظه به خود مغروریم،  بیا با قلب خود عهد و نشان محبت ببندیم و دل را از ورطه حقارت بیرون بکشیم و محبت را نثار روح همدیگر کنیم و با دل آشتی و نوید عشق ببندیم.  به امید روزی که انسان وار و با اراده، مهر را نثار یکدگر نماییم.

کلیدواژه ها: احساس, بیا, محبت, مهر, گذرعمر
   سه شنبه 29 خرداد 1397نظر دهید »

چه معصومانه بر دل پر از تمنا وارد شدی و دیدگانم را به نور پرتو حضور چشمت، سوق دادی.  به صورتی که با اولین طلوع وضو گرفتم و با طنین حاجبت مرا به سوی دیاری روانه کردی که عطر گل بوسه های الهام هنوز بر رخم دلنوازی می کند.  هر کس از حایل تلالو حب تو که قسم به قرعه بر دلم انداختی پرسید، من فقط روزه سکوت فریاد بی صدا را با ذکر لبانت باز کردم و تو را در دریای صبر نظرم به نور  ایزدی سپردم.

   دوشنبه 28 خرداد 1397نظر دهید »

چه شب هاکه دل را تطهیر دادیم به نور ایزدی، و چه روزهایی که بوسه نوازی کردیم به آیه های محمدی، و چه ملتمسانه تمسک جستیم به قمر احمدی,  هر لحظه چشم دوختیم به امید سحر قمصری،  هردم دل بستیم به لیالی قدر و در طپش پیچ و خم گزیستن های منور. بارها اشک چکاندیم و سوره توبه مقدر چه معصومانه عهد بستیم و صد بار شکستیم.  و پریشان و درمانده سوی کردگار مسور. گذشت و ماندیم گفتیم شاید توفیقی حاصل شود بنده ای خارج از گناهی و زبان تهی از غیبتی و صبار بر بلایی و شاکر بر نعمتی،  چه عزیزانه آمدی و چه غریبانه ما را از سفره زندگی کم دیدی. مهمان دل بودیم و دل دار افقهی. کاش ما را لایق بخشش بدانی ای الهه مکارمی.

   پنجشنبه 24 خرداد 1397نظر دهید »

خدایا تو دانی و خواه بانی  دلم را گره زن هر جا خوانی مرا با نور تو رجعت بود هان مرا رها نکن هر دم تو خوانی گر از تکرار می بالم ز دهرش الهی نراند لطفش از خوانی تو با پیوند می مانی ز هر تا ز فلق غم گسار نیاید نوایی

کلیدواژه ها: خدا, مناجات
   دوشنبه 21 خرداد 13971 نظر »

چشم بیمار کجا, دیدن دلدار کجا دل سرگشته کجا، وصف رخ یار کجا قصه عشق من و زلف تو گفتن دارد نرگس مست کجا همدل و غم خوار کجا سر عاشق شدنم، لطف طبیبانه توست تو کجا این دل بیمار نگاه تو کجا کاش در نافله ات نام مرا هم ببری که دعای تو کجا، عبد نگه دار تو کجا

کلیدواژه ها: دل بیمار, عبد, نافله, کجا
   یکشنبه 20 خرداد 1397نظر دهید »

1 3

جستجو
 << < مرداد 1397 > >>
شن یک دو سه چهار پنج جم
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
کاربران آنلاین
 • مولا
 • مدرسه علميه فاطميه كرمان
 • محمدی
 • حدیث عشق
 • مدیریت استان مازندران
 • الزهرا واوان
 • عابدي
 • همايون لو
 • ميرزايي
 • پشتیبانی کوثر بلاگ
 • عشق در هر گوشه ای افسانه ای خواند زمن
 • فاطمه درويشي بيا ضي
 • اعظم مهديزاده نراقي
 • زينب جعفريان دهنوي
 • سمیه کتابی
 • معاونت پژوهش مدرسه علمیه کوثر قزوین
 • مصطفوی
 • پژوهش مدرسه علمیه حضرت زینب (س) میناب
 • یار مهـــدی
 • مدرسه علمیه ریحانه الرسول شلمزار
 • سمانه راسخيان
 • حرَه
 
ولادت امام رضا (ع)