نوشته شده توسط نویسنده وبلاگ کوثر ولایت:

سرکار خانم کوثر محمدیان

🔹 پودر پیاز یک طعم دهنده فوق العاده برای انواع غذاهاست.  می توانید از پودر پیاز برای خوش طعم کردن انواع سس و سوپ و خورشت ها استفاده کنید. مخصوصا در غذاهایی که نمی خواهید پیاز در آن مشخص باشد. پیازها را به صورت بسیار نازک خلالی کنید و آن را به وسیله مایکروفر، فر، بخاری یا شوفاژ خشک کنید و سپس آن را به وسیله آسیاب پودر کنید. از هر عدد پیاز نسبتا بزرگ، یک قاشق غذاخوری پودر پیاز به دست می آید.

🔹 می توانید از پیاز برای از بین بردن لکه های قهوه ای ایجاد شده بر اثر حرارت بالای اتو استفاده کنید . به این صورت که مقداری آب پیاز را بر روی لکه ریخته و مقداری صبر کنید سپس لباس را در آب سرد خیسانده و سپس آن را بشویید.

🔹 برای تمیز کردن چرم می توانید از پیاز استفاده کنید. پیاز را دو نیم کنید و آن را بر روی چرم بمالید اگر پیاز کثیف شد یک لایه از پیاز را ببرید و دوباره این کار را تا زمان تمیز شدن کامل آن ادامه دهید.

🔹 می توانید برای از بین بردن آکنه از ماسک پیاز استفاده کنید. پیاز خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده دارد. ( مخلوط خمیر پیاز با مقداری آب ). 

البته بهتر است قبل از استفاده کامل یک مقدار کمی از ماسک را بر قسمت کوچکی از پوست بگذارید تا مطمئن شوید که نسبت به آن آلرژی ندارید‌. 

موضوعات: وبلاگ علمی  لینک ثابت[چهارشنبه 1397-05-17] [ 03:31:00 ق.ظ ]